Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wejście do sterowników samochodu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wejście do sterowników samochodu

    Witam was wszystkich Pogode mamy jak po hu...u.A już czytałem o podtopieniach w niektórych rejonach kraju.Miałem dziś spędzić dzionek na garażu ale ze względu na pogode przekładam to na jutro,podobno ma być lepiej. :szeroki_usmiech

  • #2
    wejście do sterowników samochodu

    Witam wszystkich! Mam pewien problem, i nie wiedziałem gdzie się z tym udać, także mam nadzieję, że mnie nie wygonicie stąd i pomożecie Przejdę do rzeczy: w weekend oglądałem skodę octavie I z 2002r 1,9 TDI sprowadzoną z Niemiec w 2007r przez prywatną osobę. Ta osoba w tym miesiącu zostawiła tą skodę w salonie aut używanych w rozliczeniu i wzięła skodę octavię II. Mnie się bardzo OI spodobała, generalnie jest zadbana, ma parę niedociągnięć, ale nic strasznego, wszystko do zrobienia. ALE. pojechałem dla pewności na stację diagnostyczną, w celu sprawdzenia jej, bo jak to jest z komisami to wszyscy wiedzą. Ścieżka wyszła ok, lakier to tylko błotnik malowany ( o tym mi powiedział facet już wcześniej), ale mechanik nie mógł się połączyć z komputerem samochodu. Powiedział, że musi być jakiś pin przepięty, w celu zabezpieczenia przed złodziejami, i, że nie da rady się podłączyć. A facet z komisu powiedział mi, że nic o tym nie wiedział, i, że nie ma wtyczki pasującej ( bo chyba właściciel powinien mieć taką). I moje pytanie: jak to jest z tym pinem? Czy w ogóle możliwe jest coś takiego? Czy może facet z komisu specjalnie mi tak powiedział, żebym nie dostał się do komputera? Ile może kosztować wymiana tej wtyczki, i czy w ogóle da się ją wymienić? Bardzo podoba mi się to auto ,ale nie kupię go, bo nijak nie dowiem się co mi się popsuło, jeśli się popsuje, dlatego bardzo mi zależy na Waszej opinii i wiedzy

    Komentarz


    • #3
      duch004, wszystko zależy czym się podłączał.
      To auto ma K-line więc musi interfejs musi być do obsługi tego protokołu.
      Nowsze są po CAN lub UDS.
      Piny mogą być też pozmieniane (jest to pewien sposób na złodzieja). W tym wypadku trzeba uporządkować piny.
      Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

      Komentarz


      • #4
        podłączał się jakimś Boschem.
        W jaki sposób można uporządkować te piny? I czy w ASO Skody dali by radę mi się podłączyć?

        Komentarz


        • #5
          duch004, Serwis na pewno. Wtyczka/gniazdo OBDII to standard międzynarodowy. Kupiłeś to auto?

          zobacz na mojej stronie OBDII

          (none)

          PINY i kolory kabli w Twoim złączu diagnostycznym
          1 - czarno-niebieski
          4 - brązowy
          5 - brązowy
          6 - oranż-czarny
          7 - szaro-biały
          13 - biało-czerwony
          14 - oranż-brązowy
          16 - czerwono biały
          Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

          Komentarz


          • #6
            jeszcze nie kupiłem, właśnie ze względu na to, że nie mogłem sprawdzić komputera. Dzięki kecaj! W takim razie umawiam się na wizytę w ASO i zobaczymy co tam w trawie piszczy

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X